домаUncategorizedЗдраво и вкусно: Рецепт за протеински бадем бар

Здраво и вкусно: Рецепт за протеински бадем бар

За подготовка на овој вкусен и здрав рецепт ќе ви бидат потребни само 25 минути.

Потребни состојки:

За основата:85 гр мелени бадеми

40 гр вегански протеин

40 гр кокос

4 лажици јаворов сируп

1 лажица стопено кокосово масло

2 лажици растително млеко

За карамела:

3 лажици путер од бадем 

8 урми

прстофат сол

30 гр бадем

Беше 18 мај

00:03:36

Ден 18 мај 2024

00:01:17