домаUncategorizedСончево време со мала облачност

Сончево време со мала облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 18, а максималната од 27 до 35 степени.

Денеска во Скопје времето ќе биде претежно сончево, со минималната температура до 14, а максималната ќе достигне 33 степени.