домаUncategorizedСедуммина исчезнати во поплавите во Грција

Седуммина исчезнати во поплавите во Грција

– Во невремето „Даниел“ што во вторникот ја зафати Грција и предизвика поплави и катастрофални штети во повеќе места во централниот дел на земјата, за исчезнати се водат седум лица, меѓу кои и двајца туристи од Австрија, јави дописничката на МИА од Атина.

 Бројот на исчезнати до вчера беше четири лица, додека пак денеска бројот се зголеми на седум лица. Во поплавите, животот го загубија десетмина, а спасени се стотици граѓани.