домаUncategorizedПрегазен маж во Прилеп

Прегазен маж во Прилеп

На 29.08.2023 во 12,00 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Војводинска“ во Прилеп, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од К.Л.(26) од Прилеп, удрило во Н.В.(83) од Прилеп.

По несреќата Н.В. била префрлена во Градската болница Прилеп каде и биле констатирани тешки телесни повреди. Увид на местото извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

Беше 18 мај

00:03:36

Ден 18 мај 2024

00:01:17