домаUncategorizedАл-Наср му понуди 100 милиони евра на Мурињо за две сезони

Ал-Наср му понуди 100 милиони евра на Мурињо за две сезони

  • Португалскиот фудбалски стручњак и тренер на Рома, Жозе Мурињо е побаран да го води Ал-Наср. Според „Ас“, на Мурињо му бил понуден договор од 100 милиони евра за две сезони. Ова би му овозможило на Португалецот да стане најплатениот тренер во светот.
  • Сепак, според шпанскиот весник, Мурињо јасно ставил до знаење дека е фокусиран на работата во Рома и има намера да продолжи да работи во римскиот клуб.
  • Претходно беше објавено дека Ал-Наср сака да го отпушти Руди Гарсија, бидејќи ѕвездата во тимот Кристијано Роналдо е незадоволен од работата на Шпанецот. Роналдо е убеден дека Ал-Наср е способен да игра на повисоко ниво и да се бори за трофеи.

Беше 18 мај

00:03:36

Ден 18 мај 2024

00:01:17